דרישה למשרד החינוך ללמד את מורשת יהדות ספרד והמזרח בבתי הספר

אורח

2013-06-06 12:41

אם מדינת ישראל לא תנהג בנו כאזרחים שווים אזי יגיע יום ותיהיה התקוממות כמו בכול מקום שאין בו שיויון בין איזרחו ראה שבטים במדינות שכינות המבדיל

אורח

2013-06-06 13:17

הגיע הזמן אחרי 65 שנה להכיר במורשת יהדות צפון אפריקה המפוארת ,וללמד את ילדי ישראל שיהדות התפוצות לא היתה רק אירופה ,עצם השואה דחף את מנהיגי הארץ עם קום המדינה לשמר את ההיסטוריה של יהדות אירופה ,שאני שמח שלמדתי אותה ,אבל יחד עם זאת חובה לתת לילדנו את המידע שבצפון אפריקה היו סופרים ,משוררים ,הוגי דעות ,היסטוריונים ,פיזיקאים ,פילוסופים ,פייטנים ,ורבנים גדולים ,ויהדות מפוארת שהגיע לארץ עם היווסדה והאליטה האשכנזית זילזלה בכישוריה ,על זה אני מצר .

אורח

2013-06-06 14:51

ישר כוח על היוזמה מקווה שנצליח בגדול

אורח

2013-06-06 18:45

חובה לשלב בתוכנית הלימודים מורשת כל תפוצות היהדות חלק חשוב מהמורשת של עם ישראל - ללא עבר , אין עתיד.

אורח

2013-06-07 04:54

כל הכבוד הגיע הזמן

אורח

2013-06-18 09:21

לכבוד קבוצת "דאר דיילנא",להחדרת לימודי מורשת יהודי צפון אפריקה. שתוכנית הלימודים הממלכתית,שלום,יש לשכור שורתיו של עוד" מקושר ונבון ולתבוע מראש ממשלת ישראל"מר ביבי נתניהו",את שוויון הזכויות להעניק לכל ילד,חינוך פרטי,מועשר,במחיר סמלי,שכולל פיזיקה,מורשת יהודי צפון אפריקה,וכו",בהצלחהshontal damri

אורח

2013-06-18 20:37

לדעתי יש ללמד לימודי מורשת יהדות בכלל גם של יהדות ספרד וגם של אשכנז

אורח

2013-06-19 03:29

אני תומכת באיזון התכנים ולבטח אשמח שיעשירו את הידע של כלל ילדי ישראל ולא רק את המזרחים ביניהם משום שאני חושבת שההגדרה מזרחים ואשכנזים היום היא לא רלבנטית. כולם מתערבבים וזה הנפלא שבנו. אבל הידע הוא ידע חשוב ואשמח שלאדינו וערבית יהיו נגישות ללימוד.
במקביל, אני רוצה שלימודי הליב"ה יהיו חובה בכל תכנית לימוד וכלים ללימוד כללי. הילדים עדיין לא יודעים איך ללמוד.

וחשוב: לימודי אזרחות ברמה איכותית,  מורשת זה טוב לזהות,  אבל אם לא יודעים איך להיות אזרח במדינתך כיום - הרי מה עשינו?

אני מבקשת לתקן את עניין המעברות והדידיטי. שני דברים אלו היו נחלתם של כולם. כל מי שעלה באותן שנים ולא חשוב מאיפה, קיבל את מנת הדידיטי שלו ואת המעברות. זה ממקור משפחתי ראשון