עצומה למען עצירת הליכים משפטיים כנגד גרגוריאן ביבולארו


אנו מבקשים להסב את תשומת לבכם לטעות מרה, שבוצעה לאחרונה על ידי רשויות רומניה כנגד מר גרגוריאן ביבולארו ברשימת "המבוקשים ביותר" של ה'יורופול' תחת ההאשמה של "ניצול מיני של ילדים" ו-"פורנוגרפיה של ילדים", כאשר הוא מעולם לא הורשע כנגד האשמות הכזב הללו. זהו שקר ענקי ואף התעללות חמורה, מה שהוביל לכך שמר ביבולארו נעצר בפריז ב-26 פברואר 2016.

תחת מעמדו כפליט פוליטי בשבדיה והיותו בעל דרכון חוקי ולגיטימי לחלוטין, ובהתאם להוראות אמנת ג'נבה, גרגוריאן ביבולארו זכאי לנוע בצורה חופשית בכל המדינות החברות באיחוד האירופי, למעט רומניה.

גרגוריאן ביבולארו נעצר לראשונה ברומניה ב-2004.  באותה התקופה, הייתה שערורייה עצומה בכלי התקשורת הרומנים, תחת המטרה הברורה של השפעה על דעת הציבור באמתלה המגוחכת שגרגוריאן ביבולארו הינו לכאורה.. "הפושע המסוכן ביותר באירופה".

הרשויות וכלי התקשורת ברומניה הצהירו לפני מספר שנים, כי יש צו מעצר כנגד גרגוריאן ביבולארו על האשמות של "ניצול מיני של ילדים" ו "פורנוגרפיה של ילדים".
עם זאת, האשמות תקשורתיות אלו הינן בלתי חוקיות בעליל ושקר!

בפועל, גרגוריאן ביבולארו הואשם רק ב"אקט מיני עם קטינה". אנחנו רוצים להדגיש כי משפט זה היה מעשה פוגעני, שכן הוא נקבע בכוח לאחר שבית המשפט העליון בבוקרשט ביצע מניפולציות, באמצעות הפרצות שהיו קבועות בחוק, בכדי להביא למשפט החוזר של המקרה.  קודם לכן, שני בתי משפט ברומניה, עצמאיים לחלוטין זה מזה, זיכו את גרגוריאן ביבולארו, בדיוק באותן העברות שבית המשפט העליון בבוקרשט הגיש נגדו.

כמו כן, ישנה חשיבות רבה לכך שהקורבן לכאורה,  הכחישה ברציפות אודות קיום יחסי המין עם גרגוריאן ביבולארו.  ה"קורבן" הגישה תלונה לבית המשפט האירופי לזכויות אדם, כנגד התעללות שביצעו נגדה השלטונות הרומניים בעת לקיחת העדות ממנה בכוח.

אנו מבקשים לנצל הזדמנות זו על מנת להדגיש שגרגוריאן ביבולארו לא עבר בשום אופן כנגד איזה שהן עבירות על פיהן הוא צריך להיכלל ברשימת ה'יורופול'. המשטרה ברומניה פשוט זייפה את האישומים כנגד גרגוריאן ביבולארו, תוך ביצוע התעללות חמורה בכל הנוגע לזכויות המוסד שלהם להשתמש באתר ה'יורופול'.

אנו רוצים גם לציין לכולם על קיומה של החלטת בית המשפט העדכנית ביותר, שפורסמה על ידי בית הדין בעיר קלוז בפברואר 2015. לאחר ניסיון ההאשמה מצד התובעים לתבוע את גרגוריאן ביבולארו על סחר בבני אדם וייסוד ארגון פשע (בעקבות הסריקות הבזויות ואלימות של 2004 על בתי מגורים של מתרגלי יוגה ברומניה), בית המשפט בקלוז החליט לנקות גרגוריאן ביבולארו מכל האשמה!

בימים האחרונים ברומניה, אנו עדים להופעתה של פעולת דיכוי אשר דומה כמעט לחלוטין לאכזריות שבה הרשויות ברומניה התנהגו בשנת 2004 כלפי גרגוריאן ביבולארו ותלמידים רבים בבית הספר ליוגה, מיסא (MISA). זוהי פעולה שהרשויות יזמו במלוא העוצמה ולוותה בקול רם על ידי כל ערוצי התקשורת ברחבי רומניה. העיתונות המודפסת ותחנות הטלוויזיה לקחו על עצמם את המטלה "לשכנע" את דעת הקהל להסכים ללינץ' ציבורי בדיוק עם אותם הכלים שהיו קיימים בזמן המשטר הקומוניסטי, ללא צל של חשיבה ביקורתית על העניין. בימים אלה, בדיוק כמו בשנת 2004, כמעט לאף עיתונאי רומני אין את האומץ להצביע על האמת, דבר המוכיח שוב את העובדה שתקשורת ההמונים ברומניה כנועה לגמרי לאינטרסים זרים.
 

אנו בטוחים לגמרי שהמוסדות האירופאים, ובמיוחד אלה שבצרפת, יגלו את ההונאה שביצעו הרשויות ברומניה! אנו מאמינים באמונה שלמה שהשופטים הצרפתים ישחררו את גרגוריאן ביבולארו מייד, תוך כיבוד זכויות היסוד שמר ביבולארו זכאי להן, דבר העולה בקנה אחד עם הסכמי המשפט הבינלאומיים.

כמו כן, אנו בטוחים כי הצוות המשפטי האירופי יעמיד סנקציות כנגד הרשויות בבוקרשט על הדרך שבה הם עשו שימוש בכלים האירופיים (כגון Enfast ויורופול) במטרה לפגוע בצורה חמורה מאוד, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם סטנדרטים של מדינה החברה באיחוד האירופי.