התנגדות ל-"בנייה רוויה" בלב שכונה

ברח' האשל,בין שכונת הארגמן (הקוטג'ים של הבריטיש קוטג' לבין הבתים החד/דו-משפחתיים צמודי הקרקע של רח' הזית), זכתה ייזמית מוכרת ומקושרת מעתלית במכרז של המינהל במגרש לבנייה.

התב"ע מאפשרת ובמפורש :"בניית 6 בתים דו משפחתיים צמודי קרקע בגובה שתי קומות ואפילו לא על עמודים או קוטג'ים טוריים בשתי קומות בלבד כדוגמת הבריטיש קוטג'". אבל הייזמית המקושרת (חברת וועד מקומי לשעבר) באמצעות אדריכלית ידועה (חברת וועד מקומי לשעבר) ובעזרת בעלה של האדריכלית-קבלן ידוע ומוכר בעתלית והסביבה,רוצים למכסם רווחים לפי שתיים ויותר ממה שנרשם במכרז ומבקשים לבנות "בבנייה רוויה" 27 יח"ד ב-2 בניינים ענקיים בגובה 3 קומות פלוס קומת חנייה,ובכך להסתיר לכל התושבים שגרים מסביב – 40 משפחות וותיקות,את הנוף לים,את הבריזה והאוויר החופשי ולהפוך את החיים במקום לצפופים ובלתי נסבלים.

חברים רבים מדי במועצה ובוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תומכים בתוכנית בגלל חברותם לייזמית,לאדריכלית ולבעלה (מקושרים היטב אמרנו?!)

הבעיה,מעבר לפגיעה החמורה בתושבים שמסביב,באיכות חייהם ובערך בתיהם,היא שאם במגרש זה תאושר "בנייה רוויה" (גם אם זה בניגוד לתב"ע ולחוק),אי אפשר יהיה למנוע (בשם הצדק הטבעי והשוויון) תהליך דומה במגרש הסמוך ובאזורים נוספים בעתלית,ונגיע בחזרה לשיכונים משנות ה-50 כמו ברחובות הזית והחרוב שכמותם כבר לא נבנו ביישובנו מאז.

התושבים,בתמיכה פה אחד של הוועד המקומי בהחלטה פורמאלית בנושא,מתנגדים לתוכנית שהוגשה,ואף שכרו מכספם הפרטי עורך דין לייצגם כנגד מהלך בלתי חוקי ,לא הגיוני ושרירותי זה שפוגע בתושבים ומעשיר הייזמים.

אבל,לא בטוח שבמצב זה של קשרים ואינטרסים זה מספיק!

אנא חתמו על עצומה שמביעה התנגדותכם ל"בנייה רוויה" בשכונות מגורים קיימות בעתלית.

נא לכתוב שם בזמן חתימה על העצומה !!!!!

 

 

לתמיכה בתושבים ונגד התוכנית חתמו – בעד התושבים ונגד התוכנית שהופקדה לבניה ברח' האשל.